Mimo témy.

Autor: Martina Meriačová | 2.11.2011 o 13:25 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  456x

„Človek sa spoznáva celý život, pretože ak meníme postoje – ustálené názory a konania – tak vždy nájdeme v sebe, teda skôr objavíme, ďalšiu mozaiku, a my sa stávame krajšími a lepšími.“

Dokonalosť neexistuje.
Poznáte to. Chcete sa k nej priblížiť, ale aj to má svoje medze, presne stanovené parametre. Keď preskočíte hranice, situácia sa vymkne z rúk, nie je pod kontrolou a príde trest.Vraví sa, že dvakrát tú istú chybu neurobíš. Vraví sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Áno. Iba sa to vraví. Ako keď sa stretnú dve osoby úplne odlišnej povahy nedopadne to vždy najlepšie.Preto frazeologizmus "protiklady sa priťahujú" sa v tomto prípade dosť sekol.Aj keď netvrdím,že sa celkom mýli. Tajomstvo úspechu v živote nie je robiť, čo sa nám páči, ale nájsť potešenie v tom, čo robíme.Je to smiešne ale je to tak. Možno nám to niekedy ani nedochádza, ale to sme my ľudia.

Tvárime sa, že to nevidíme, lebo tomu nevieme, možno nechceme pomôcť. Je nás tu veľa a nikdy to nebude dokonalé. Jednoducho to nejde. Veď ako sa hovorí, vždy sa nájde nejaký debil.Každí sme už raz v živote boli tým debilom, ktorý niečo pokazil a nemal odvahu to napraviť, preto sám pred sebou predstieral, že sa nič nestalo. Možno sa stalo naozaj len málo, ale aj to málo, čo mohlo byť lepšie, mohlo zmeniť svet. Ako málo môže zmeniť svet? Keď každý dá svoje málo, bude toho veľa. Občas mám chvíľky, kedy sa nespoznávam. Kedy vypustím zo seba niečo, čomu občas ani ja sama nechápem, čo je absolútne nelogické a prvoplánové, kompletne celým svojím bytím.Ako napríklad toto, úplne celé OFF TOPIC. Aj by som chcela povedať: „No a čo!“ ale asi by ste ma nepochopili. „Človek sa spoznáva celý život, pretože ak meníme postoje – ustálené názory a konania – tak vždy nájdeme v sebe, teda skôr objavíme, ďalšiu mozaiku, a my sa stávame krajšími a lepšími.“ Vždy je lepšia facka ako žiarlivá otázka. Facku ustojíš, alebo vrátiš. Ale na otázku aj keď neodpovieš, tak odpovieš. O tom, ako ma niektorí serú, je škoda mlčať. Nevadí. Trpezlivosť sa nedá vypestovať to buď máte alebo nemáte...Nie chyby, ktoré v živote spravíme určujú aký sme človek.Ale to, ako s nimi naložíme a ako sa z nich poučíme..


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?