I.

Autor: Martina Meriačová | 18.1.2016 o 14:37 | Karma článku: 4,09 | Prečítané:  165x

"Ona iba túžila po niekom, kto z nej nespustí zrak. Po niekom, kto jej povie, že ju ľúbi viac, ako vesmír dokáže uniesť."  

Zbadal som ju a moje telo ustrnulo. Otvoril jej dvere auta a niečo jej pošepkal do ucha. Privrela oči a pery sa jej usmiali. Zosmutnel som. .

" Ty ju ľúbiš však? "

" Vieš chlapče, ja tú ženskú milujem. Od prvej chvíle to tak bolo. .
Dokázala ma rozosmiať. A to si cením. Prežila so mnou všetky moje pády, každú jednu vojnu, ktorú som viedol sám so sebou. A ona zostala pri mne. S úsmevom na perách si ma híčkala . . a ja hlupák, som bol celý ten čas ticho. Ona čakala, dúfala. . tak veľmi túžila počúvať tie slová. . A ja zo strachu pred tým, že stratím mužnosť, alebo akúsi drsnosť muža, som jej to nepovedal. Aj keď som chcel. . tisícky krát som to mal na jazyku, keď som sa jej díval do očí. . ale nezložil som tú masku drsňáka. A videl som každú jej pribúdajúcu vrásku a vedel som prečo. . Každý deň som prechádzal okolo kvetinárstva a videl tam krvavočervené ruže, ktoré milovala. Ale ani raz som nezastavil a nekúpil jej ich. Videl som rúcajúce vzťahy a uvedomoval si, aké mám šťastie, že je pri mne. Ale ani raz som jej to nepovedal. Videl som na ulici páry, objímajúc a bozkávajúc sa a usmieval som sa pri predstave, že aj ja mám pri sebe niekoho, kto ma objíme a pobozká, keď mi je najhoršie. Ale ani raz som neprišiel domov a neukázal jej, aká je pre mňa vzácna.
Je to silná žena, bojovníčka. Do poslednej chvíle bojovala. . len ja hlupák . .
Ona iba túžila po niekom, kto z nej nespustí zrak. Po niekom, kto jej povie, že ju ľúbi viac, ako vesmír dokáže uniesť."

" Myslíš, že je šťastná?"

" Neviem chlapče. Neviem. . . ale dal by som čokoľvek za to, aby bola. So mnou. . "

" Múdry raz povedal, že so ženou je to ako s obrazom. Iba hlupák nespozná jej cenu, pokiaľ nezistí, ako veľa je zaň ochotný dať druhý. "

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?